Przełamanie siatkarek

Kaliskie siatkarki z pierwszym w nowym roku ligowym zwycięstwem. Trwającą od czterech kolejek passę porażek MKS Calisia Kalisz przerwała w Wieliczce. Kaliszanki pokonały WTS Solną Wieliczka 3:2. Pierwszego seta kaliszanki wygrały wysoko do 17-tu. W drugim prowadząc 15:9 straciły sześć punktów z rzędu i w efekcie przegrały go 23:25. Również w trzeciej odsłonie górą były gospodynie i ograły MKS do 15-tu. Jednak w czwartym podopieczne Daniela Przybylskiego poprawiły obronę i wygrywając 25:21 doprowadziły do tiebreaku. W decydującej partii kaliszanki szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie i pokonując rywalki 15:8 mogły się cieszyć z długo wyczekiwanego zwycięstwa. Kaliski zespół nadal zajmuje ósme miejsce w pierwszoligowym zestawieniu.

WTS Solna Wieliczka – MKS Calisia Kalisz 2:3 (17:25, 25:23, 25:15, 21:25, 8:15)
MKS: Grzanka, Vlk, Pytlarz, Isailović, Łukasiewicz, Grobys oraz Kuehn-Jarek (l), Drewniak, Karpińska, Andrzejczak, Makowska, Łysiak.